Username: 
  Password: 

2018 SDDA
Team Schedules - SDDA B2004 Flight 1 South
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://2018sdda.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=8BF906FD-6EA4-4983-BD0B-E83ACEE85518&tournamentguid=FCDE1B3D-ABB2-4C7D-96AB-37C5920A2A10&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
  
Group -- A
A1 : Imperial Valley United FC B2004
A2 : Sporting SD - B2004 - Luis Beltran
A3 : Chula Vista FC - B2004
A4 : FC Heat B2004 WHITE
A5 : Aztecs FC B04 Elite
A6 : Total Futbol Academy (SD) B04 Blue
A7 : Rebels Soccer Club - B04 Elite
A8 : Albion SC B04 NPL Academy
A9 : Albion SC South - B2004 Academy - Adrabi
A10 : Chula Vista FC Gold - B2004

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 493473  Hoover High School  08:30 AM  1 A6 vs A7Total Futbol Academy (SD) B04 Bluevs.Rebels Soccer Club - B04 Elite
 493476  TL Waggoner Elementary School  10:00 AM  1 A1 vs A9Imperial Valley United FC B2004vs.Albion SC South - B2004 Academy - Adrabi
 493474  Palm Ridge Park  11:10 AM  6 A5 vs A8Aztecs FC B04 Elitevs.Albion SC B04 NPL Academy
 493475  Frances Ryan Park  11:30 AM  4 A4 vs A2FC Heat B2004 WHITEvs.Sporting SD - B2004 - Luis Beltran
 493477  Chula Vista Comm Park  02:00 PM  2 A3 vs A10Chula Vista FC - B2004vs.Chula Vista FC Gold - B2004

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 493478  Terra Nova PK  09:40 AM  1 A10 vs A5Chula Vista FC Gold - B2004vs.Aztecs FC B04 Elite
 493480  Southwestern College  09:50 AM  6 A7 vs A8Rebels Soccer Club - B04 Elitevs.Albion SC B04 NPL Academy
 493482  TL Waggoner Elementary School  10:00 AM  1 A1 vs A3Imperial Valley United FC B2004vs.Chula Vista FC - B2004
 493479  Helix HS  01:00 PM  1 A2 vs A4Sporting SD - B2004 - Luis Beltranvs.FC Heat B2004 WHITE
 493481  Robb Field  02:00 PM  3 A9 vs A6Albion SC South - B2004 Academy - Adrabivs.Total Futbol Academy (SD) B04 Blue

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 493487  Montgomery Waller Park  08:00 AM  1 A5 vs A3Aztecs FC B04 Elitevs.Chula Vista FC - B2004
 493484  Hoover High School  10:30 AM  1 A6 vs A2Total Futbol Academy (SD) B04 Bluevs.Sporting SD - B2004 - Luis Beltran
 493486  All Seasons  01:30 PM  1 A7 vs A10Rebels Soccer Club - B04 Elitevs.Chula Vista FC Gold - B2004
 493483  Frances Ryan Park  01:40 PM  6 A4 vs A1FC Heat B2004 WHITEvs.Imperial Valley United FC B2004
 493485  Robb Field  04:00 PM  5 A8 vs A9Albion SC B04 NPL Academyvs.Albion SC South - B2004 Academy - Adrabi

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 493490  Robb Field  08:00 AM  3 A8 vs A2Albion SC B04 NPL Academyvs.Sporting SD - B2004 - Luis Beltran
 493489  TL Waggoner Elementary School  11:45 AM  1 A1 vs A5Imperial Valley United FC B2004vs.Aztecs FC B04 Elite
 493488  Chula Vista Comm Park  12:40 PM  2 A3 vs A7Chula Vista FC - B2004vs.Rebels Soccer Club - B04 Elite
 493491  Hoover High School  12:40 PM  1 A6 vs A4Total Futbol Academy (SD) B04 Bluevs.FC Heat B2004 WHITE
 493492  Robb Field  02:00 PM  2 A9 vs A10Albion SC South - B2004 Academy - Adrabivs.Chula Vista FC Gold - B2004

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 493494  Robb Field  08:00 AM  5 A8 vs A4Albion SC B04 NPL Academyvs.FC Heat B2004 WHITE
 493495  Southwestern College  09:50 AM  6 A7 vs A5Rebels Soccer Club - B04 Elitevs.Aztecs FC B04 Elite
 493497  Robb Field  10:00 AM  3 A9 vs A3Albion SC South - B2004 Academy - Adrabivs.Chula Vista FC - B2004
 493493  Chula Vista Comm Park  03:50 PM  2 A10 vs A2Chula Vista FC Gold - B2004vs.Sporting SD - B2004 - Luis Beltran
 493496  Hoover High School  04:30 PM  1 A6 vs A1Total Futbol Academy (SD) B04 Bluevs.Imperial Valley United FC B2004

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 493498  Mt Miguel HS  08:00 AM  1 A2 vs A3Sporting SD - B2004 - Luis Beltranvs.Chula Vista FC - B2004
 493501  Palm Ridge Park  09:40 AM  6 A5 vs A9Aztecs FC B04 Elitevs.Albion SC South - B2004 Academy - Adrabi
 493502  Robb Field  10:00 AM  3 A8 vs A6Albion SC B04 NPL Academyvs.Total Futbol Academy (SD) B04 Blue
 493499  Southwestern College  11:40 AM  6 A7 vs A1Rebels Soccer Club - B04 Elitevs.Imperial Valley United FC B2004
 493500  Chula Vista Comm Park  03:40 PM  2 A10 vs A4Chula Vista FC Gold - B2004vs.FC Heat B2004 WHITE

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 493503  Palm Ridge Park  08:00 AM  6 A5 vs A2Aztecs FC B04 Elitevs.Sporting SD - B2004 - Luis Beltran
 493505  Robb Field  10:00 AM  3 A9 vs A7Albion SC South - B2004 Academy - Adrabivs.Rebels Soccer Club - B04 Elite
 493506  Hoover High School  10:30 AM  1 A6 vs A10Total Futbol Academy (SD) B04 Bluevs.Chula Vista FC Gold - B2004
 493504  TL Waggoner Elementary School  01:00 PM  1 A1 vs A8Imperial Valley United FC B2004vs.Albion SC B04 NPL Academy
 493507  Chula Vista Comm Park  02:00 PM  2 A3 vs A4Chula Vista FC - B2004vs.FC Heat B2004 WHITE

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 493512  Chula Vista Comm Park  09:30 AM  2 A10 vs A8Chula Vista FC Gold - B2004vs.Albion SC B04 NPL Academy
 493509  Mt Miguel HS  09:50 AM  1 A2 vs A7Sporting SD - B2004 - Luis Beltranvs.Rebels Soccer Club - B04 Elite
 493511  Robb Field  12:00 PM  5 A9 vs A1Albion SC South - B2004 Academy - Adrabivs.Imperial Valley United FC B2004
 493510  Chula Vista Comm Park  12:40 PM  2 A3 vs A6Chula Vista FC - B2004vs.Total Futbol Academy (SD) B04 Blue
 493508  Frances Ryan Park  01:00 PM  1 A4 vs A5FC Heat B2004 WHITEvs.Aztecs FC B04 Elite

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 493513  Frances Ryan Park  08:00 AM  4 A4 vs A7FC Heat B2004 WHITEvs.Rebels Soccer Club - B04 Elite
 493514  Palm Ridge Park  08:00 AM  6 A5 vs A6Aztecs FC B04 Elitevs.Total Futbol Academy (SD) B04 Blue
 493516  Helix HS  12:30 PM  1 A2 vs A9Sporting SD - B2004 - Luis Beltranvs.Albion SC South - B2004 Academy - Adrabi
 493517  Chula Vista Comm Park  02:00 PM  2 A3 vs A8Chula Vista FC - B2004vs.Albion SC B04 NPL Academy
 493515  TL Waggoner Elementary School  03:30 PM  1 A1 vs A10Imperial Valley United FC B2004vs.Chula Vista FC Gold - B2004

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 493521  Helix HS  08:00 AM  1 A2 vs A1Sporting SD - B2004 - Luis Beltranvs.Imperial Valley United FC B2004
 493519  Robb Field  10:00 AM  5 A8 vs A5Albion SC B04 NPL Academyvs.Aztecs FC B04 Elite
 493520  Frances Ryan Park  01:00 PM  6 A4 vs A9FC Heat B2004 WHITEvs.Albion SC South - B2004 Academy - Adrabi
 493518  All Seasons  01:30 PM  1 A7 vs A6Rebels Soccer Club - B04 Elitevs.Total Futbol Academy (SD) B04 Blue
 493522  Chula Vista Comm Park  02:00 PM  2 A10 vs A3Chula Vista FC Gold - B2004vs.Chula Vista FC - B2004






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.