Username: 
  Password: 

2018 SDDA
Team Schedules - SDDA B2005 Flight 2 Gold
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://2018sdda.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=36BE6025-0D90-4A43-B566-D572617C1CB5&tournamentguid=FCDE1B3D-ABB2-4C7D-96AB-37C5920A2A10&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
  
Group -- A
A1 : Cardiff Mustangs - B2005 Red Reza
A2 : Atlante SD F Oseguera
A3 : Rebels Soccer Club - B05 Academy
A4 : Atlante SD J E Duran
A5 : PYSL Blast SC - Gerstenslager B2005
A6 : SD United B2005 Black
A7 : Albion SC B05 Premier - Sanfillippo
A8 : DMCV Sharks B2005 - Bodnar
A9 : Scripps United - B2005 Red
A10 : FC Heat B2005 BLACK
A11 : Matrix B05 CB Elite

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522084  Mission Bay HS  09:00 AM  1 A5 vs A10PYSL Blast SC - Gerstenslager B2005vs.FC Heat B2005 BLACK
 522083  Albert Van Zanten Park  10:00 AM  1 A6 vs A9SD United B2005 Blackvs.Scripps United - B2005 Red
 522086  Ocean View MS  12:00 PM  1 A4 vs A11Atlante SD J E Duranvs.Matrix B05 CB Elite
 522085  Robb Field  12:00 PM  5 A7 vs A8Albion SC B05 Premier - Sanfillippovs.DMCV Sharks B2005 - Bodnar
 522082  Cardiff Sports Park  06:30 PM  1 A1 vs A2Cardiff Mustangs - B2005 Red Rezavs.Atlante SD F Oseguera

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522088  Southwestern College  08:00 AM  3 A3 vs A1Rebels Soccer Club - B05 Academyvs.Cardiff Mustangs - B2005 Red Reza
 522089  Pine Avenue Park  09:00 AM  1 A11 vs A6Matrix B05 CB Elitevs.SD United B2005 Black
 522091  Frances Ryan Park  09:40 AM  1 A10 vs A7FC Heat B2005 BLACKvs.Albion SC B05 Premier - Sanfillippo
 522087  Sage Canyon Park  10:35 AM  1 A8 vs A9DMCV Sharks B2005 - Bodnarvs.Scripps United - B2005 Red
 522090  Cesar Chavez Park  12:00 PM  1 A2 vs A4Atlante SD F Osegueravs.Atlante SD J E Duran

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522094  Albert Van Zanten Park  09:30 AM  1 A6 vs A2SD United B2005 Blackvs.Atlante SD F Oseguera
 522092  Sage Canyon Park  12:30 PM  1 A8 vs A11DMCV Sharks B2005 - Bodnarvs.Matrix B05 CB Elite
 522095  Mission Bay HS  01:55 PM  1 A5 vs A3PYSL Blast SC - Gerstenslager B2005vs.Rebels Soccer Club - B05 Academy
 522093  Scripps Ranch Comm Park  02:50 PM  1 A9 vs A10Scripps United - B2005 Redvs.FC Heat B2005 BLACK
 522096  Encinitas Community Park  03:10 PM  4 A1 vs A4Cardiff Mustangs - B2005 Red Rezavs.Atlante SD J E Duran

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522097  Ocean View MS  10:00 AM  1 A4 vs A6Atlante SD J E Duranvs.SD United B2005 Black
 522099  Encinitas Community Park  11:40 AM  4 A1 vs A5Cardiff Mustangs - B2005 Red Rezavs.PYSL Blast SC - Gerstenslager B2005
 522098  Ocean View MS  12:00 PM  1 A2 vs A8Atlante SD F Osegueravs.DMCV Sharks B2005 - Bodnar
 522101  Frances Ryan Park  01:30 PM  1 A10 vs A11FC Heat B2005 BLACKvs.Matrix B05 CB Elite
 522100  Robb Field  10:30 PM  4 A7 vs A3Albion SC B05 Premier - Sanfillippovs.Rebels Soccer Club - B05 Academy

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522104  Scripps Ranch Comm Park  08:30 AM  2 A9 vs A3Scripps United - B2005 Redvs.Rebels Soccer Club - B05 Academy
 522102  Robb Field  12:00 PM  5 A7 vs A5Albion SC B05 Premier - Sanfillippovs.PYSL Blast SC - Gerstenslager B2005
 522106  Ashley Falls Park  12:45 PM  1 A8 vs A4DMCV Sharks B2005 - Bodnarvs.Atlante SD J E Duran
 522105  El Cajon Valley High School  02:00 PM  1 A6 vs A1SD United B2005 Blackvs.Cardiff Mustangs - B2005 Red Reza
 522103  Frances Ryan Park  03:00 PM  1 A10 vs A2FC Heat B2005 BLACKvs.Atlante SD F Oseguera

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522110  Robb Field  09:30 AM  2 A7 vs A1Albion SC B05 Premier - Sanfillippovs.Cardiff Mustangs - B2005 Red Reza
 522107  Ashley Falls Park  09:55 AM  1 A8 vs A6DMCV Sharks B2005 - Bodnarvs.SD United B2005 Black
 522109  Ocean View MS  12:00 PM  1 A4 vs A10Atlante SD J E Duranvs.FC Heat B2005 BLACK
 522108  Scripps Ranch Comm Park  01:00 PM  1 A9 vs A5Scripps United - B2005 Redvs.PYSL Blast SC - Gerstenslager B2005
 522111  Southwestern College  03:30 PM  3 A3 vs A11Rebels Soccer Club - B05 Academyvs.Matrix B05 CB Elite

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522114  Pine Avenue Park  09:00 AM  1 A11 vs A5Matrix B05 CB Elitevs.PYSL Blast SC - Gerstenslager B2005
 522116  Scripps Ranch Comm Park  11:00 AM  1 A9 vs A7Scripps United - B2005 Redvs.Albion SC B05 Premier - Sanfillippo
 522112  Frances Ryan Park  01:00 PM  6 A10 vs A6FC Heat B2005 BLACKvs.SD United B2005 Black
 522113  Cardiff Sports Park  03:10 PM  1 A1 vs A8Cardiff Mustangs - B2005 Red Rezavs.DMCV Sharks B2005 - Bodnar
 522115  Southwestern College  03:30 PM  3 A3 vs A2Rebels Soccer Club - B05 Academyvs.Atlante SD F Oseguera

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522121  Pine Avenue Park  09:00 AM  1 A11 vs A7Matrix B05 CB Elitevs.Albion SC B05 Premier - Sanfillippo
 522118  Scripps Ranch Comm Park  11:00 AM  2 A9 vs A1Scripps United - B2005 Redvs.Cardiff Mustangs - B2005 Red Reza
 522119  Ocean View MS  12:00 PM  1 A2 vs A5Atlante SD F Osegueravs.PYSL Blast SC - Gerstenslager B2005
 522117  Southwestern College  12:30 PM  3 A3 vs A4Rebels Soccer Club - B05 Academyvs.Atlante SD J E Duran
 522120  Frances Ryan Park  01:00 PM  6 A10 vs A8FC Heat B2005 BLACKvs.DMCV Sharks B2005 - Bodnar

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522123  Albert Van Zanten Park  08:00 AM  1 A6 vs A3SD United B2005 Blackvs.Rebels Soccer Club - B05 Academy
 522122  Robb Field  08:00 AM  5 A7 vs A2Albion SC B05 Premier - Sanfillippovs.Atlante SD F Oseguera
 522126  Pine Avenue Park  09:00 AM  1 A11 vs A9Matrix B05 CB Elitevs.Scripps United - B2005 Red
 522125  Encinitas Community Park  10:10 AM  4 A1 vs A10Cardiff Mustangs - B2005 Red Rezavs.FC Heat B2005 BLACK
 522124  Mission Bay HS  04:10 PM  1 A5 vs A4PYSL Blast SC - Gerstenslager B2005vs.Atlante SD J E Duran

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522127  Pine Avenue Park  09:00 AM  1 A11 vs A1Matrix B05 CB Elitevs.Cardiff Mustangs - B2005 Red Reza
 522128  Mission Bay HS  10:15 AM  1 A5 vs A6PYSL Blast SC - Gerstenslager B2005vs.SD United B2005 Black
 522129  Cesar Chavez Park  12:00 PM  1 A2 vs A9Atlante SD F Osegueravs.Scripps United - B2005 Red
 522130  Ocean View MS  12:00 PM  1 A4 vs A7Atlante SD J E Duranvs.Albion SC B05 Premier - Sanfillippo
 522131  Ocean Air Park  12:25 PM  1 A8 vs A3DMCV Sharks B2005 - Bodnarvs.Rebels Soccer Club - B05 Academy

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 522132  Cesar Chavez Park  08:00 AM  1 A2 vs A11Atlante SD F Osegueravs.Matrix B05 CB Elite
 522135  Southwestern College  08:00 AM  3 A3 vs A10Rebels Soccer Club - B05 Academyvs.FC Heat B2005 BLACK
 522136  Mission Bay HS  08:30 AM  1 A5 vs A8PYSL Blast SC - Gerstenslager B2005vs.DMCV Sharks B2005 - Bodnar
 522133  Ocean View MS  12:00 PM  1 A4 vs A9Atlante SD J E Duranvs.Scripps United - B2005 Red
 522134  Albert Van Zanten Park  02:10 PM  1 A6 vs A7SD United B2005 Blackvs.Albion SC B05 Premier - Sanfillippo






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.